Müge Caferoğlu

Grafik Tasarım, İllüstrasyon, Çocuk Kitabı, Nunki Design
+90 538 983 70 66 /

Doğa ile uyumlu bir yaşamı hedefleyen sürdürülebilirlik ve yaratıcılık odaklı bir tasarım markası olan Nunki Design’ın kurucusu Müge Caferoğlu, 2019 yılından beri Nunki yıldızının fantastik dünyasında yaşayan karakterlerin oyun, oyuncak ve sürekli genişleyen ürün koleksiyonunu tasarlayıp, üretiyor.

1982, Bursa doğumlu.

Liseyi Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünde tamamladı. Lisans derecesini 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim- İş Öğretmenliği Bölümü’nden, Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında U.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Anabilim Dalı Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden aldı. Sanatta Yeterliğini Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Ana Sanat dalında 2016 yılında tamamladı.

2004 yılından itibaren çeşitli reklam ajansı ve özel eğitim kurumlarında tasarımcı ve sanat eğitimcisi olarak görev yaptı.  2013-2019 yılları arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde Araştırma Görevlisi ve Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Ulusal ve uluslararası çeşitli sergilere çalışmaları sergilenmiş ve tasarım alanında 9 adet ödülü bulunmaktadır. 

Daha Geniş Bilgi İçin

Bazı Çalışmalar

Yorum Ekleyin